Pokud chcete i něco jiného než pronájem bytu, např, byt na prodej pak navštivte reality.name nebo bez placení provize na bezrealitky na službě vlastnici.cz.Pronájem bytů ve Zlíně a Zlínském kraji

 

Zlín patří k městům s dražšími pronájmy bytů. Vývoj na trhu s pronájmy bytů zde v poslední roce doznával jen nepatrné změny oběma směry. Jinak má město stabilní a omezenou nabídku bytů, přičemž poptávka po pronájmech je poměrně silná, zvláště ze strany studentů. Největší poptávka po pronájmech je tedy během září a října. Vyplatí se proto hledat pronájem mimo tyto měsíce.

 

Ceny nabízených pronájmů jsou ve většině inzerátů uváděny včetně poplatků za energie a služby.

 

Během zimních měsíců lze pronájem garsonky či bytu 1+1 v cihlovém domě v centru města pořídit do 6000 Kč. Za stejnou cenu jsou v tomto období nabízeny i pronájmy nezařízených bytů 2+1 na sídlišti. V exponovanějších měsících se jejich cena pohybuje okolo 6500 Kč. V centru města se cena těchto bytů pohybuje v rozmezí 8000 – 9000 Kč.

 

V závislosti na lokalitě je ale častým jevem, že garsonky a byty o velikosti 1+1 jsou nabízeny za stejnou cenu jako byty 2+1.

 

Byty 3+1 v centru jsou k pronájmu nabízeny za cenu převyšující 10 tis. Kč, v ostatních lokalitách se ceny stejně velkých bytů pohybují od 7000 – 8000 Kč. Samostatné pokoje v bytě 3+1 se pronajímají za ceny v rozmezí od 3200 do 4500 Kč, v závislosti na tom, zda se jedná o byt v cihlovém či panelovém domě a zda je byt zařízený či nezařízený.

 

Jiná je situace v případě městských bytů, ve kterých se nájemné pohybuje v rozmezí 70 – 80 Kč/ m?, podle kvality bytu. Tyto ceny jsou výsledkem rozhodnutí ze strany radnice, která přikročila k úpravám nájemného. Důvodem je skutečnost, že městské byty obývají sociálně slabší občané.

 

V ostatních městech Zlínského kraje jsou pronájmy oproti Zlínu levnější. Byt o velikosti 3+1 v Otrokovicích lze pořídit za 6000 Kč, v Luhačovicích za 7500 Kč.

 

 

 

Datum publikace: 16.5.2012


Více článků z kategorie Poradna

Více článků z kategorie PoradnaKontakt: info@pronajem-bytu.com

Hledej: v obci:

 

Pronájem bytu