Pokud chcete i něco jiného než pronájem bytu, např, byt na prodej pak navštivte reality.name nebo bez placení provize na bezrealitky na službě vlastnici.cz.Pronájem bytů v Praze

Trend mírného a setrvalého poklesu cen pronájmů bytů se nevyhnul ani Praze.

Průměrná cena za pronájem bytu první kategorie o velikosti 68 m?v průměrné pražské lokalitě činila v r. 2010 139 Kč/ m?, v prvním čtvrtletí r. 2012 klesla na 134 Kč/ m?. Běžné ceny pronájmů klesly za toto sledované období o 4% maximálně. Pokud však vezmeme v úvahu také inflaci, pak lze říci, že meziroční pokles reálných cen za pronájem bytů se v průměru pohybuje mezi  4 – 7%. 

Příčin poklesu cen za pronájmy bytů je několik. Jedním z hlavních důvodů je ekonomická krize. Ta je provázena ekonomickou a sociální nejistotou. Lidé tak stále častěji dávají přednost bydlení v pronájmu před pořízením vlastního bydlení. I přesto ceny pronájmů mírně klesají. Důležitým faktorem ovlivňujícím ceny pronájmů bytů je vždy poměr mezi nabídkou a poptávkou. Za poklesem cen stojí současný objem nabídek, který převyšuje objem poptávek. Za tímto stavem stojí mj. i končící deregulace nájemného a rostoucí ceny za energie a další služby, s absencí kompenzace v podobě růstu mezd. Výsledkem je pokles reálného disponibilního příjmu potencionálních zájemců o bydlení v pronájmu.

Inzerci pronájmů bytů v Praze najdete zde: Pronájem bytu Praha

 

Datum publikace: 16.5.2012


Více článků z kategorie Poradna

Více článků z kategorie PoradnaKontakt: info@pronajem-bytu.com

Hledej: v obci:

 

Pronájem bytu