Pokud chcete i něco jiného než pronájem bytu, např, byt na prodej pak navštivte reality.name nebo bez placení provize na bezrealitky na službě vlastnici.cz.Pronájem bytů v Oloumoci, Prostějově a jinde v Olomouckém kraji

 

 

Ceny pronájmů bytů na Olomoucku jsou v současné době velmi nízké. Na výrazném poklesu cen v předchozím období se podepsalo především zhoršení ekonomické situace v regionu v důsledku zániku větších firem (např. OP Prostějov) a výrazného omezení pracovních míst. V tomto směru se pro nejbližší budoucnost nepředpokládá zásadnější změna k lepšímu a tak lze očekávat ještě i další mírný pokles cen na realitním trhu.

 

V Olomouckém kraji tvoří největší podíl zájemců o bydlení v pronájmu studenti a bezdětné páry. Zájem je tak o menší byty. O větší byty zájem téměř není a tak se jejich ceny dostaly až na úroveň menších bytů. Vyšší mohou být náklady na energie a služby, u větších bytů mohou dosahovat i 4000 Kč měsíčně.

 

Současné tržní ceny bytů k pronájmu v Olomouckém kraji jsou následující. 

 

 

V Olomouci tvoří převážnou část nabídky cihlové byty, zvláště pokud se jedná o centrum města. Velikost těchto bytů se pohybuje mezi 30 – 40 m?. Cena zařízeného 1+1 se pohybuje kolem 6000 Kč. V lokalitách mimo samotné centrum stojí pronájem 4500 – 5000 Kč.

 

Zařízený byt 2+kk mimo samotné centrum si lze pronajmout za cenu od 5000 Kč, běžná cena je od 6500 Kč. V centru města dosahují ceny až 8000 Kč.

 

Byty o velikosti 3+1 se pronajímají za ceny okolo 8000 Kč.

 

 

V Prostějově je nabídka cihlových bytů k pronájmu omezená. Cihlové byty o velikosti 1+1 se pronajímají za ceny od 5000 – 7000 Kč, panelové byty v průměrné lokalitě od 3500 – 4000 Kč.

 

Byt 3+1 lze pořídit za 6000 Kč.

 

 

V Přerově je nabídka bytů k pronájmu rovněž omezena a tak jsou ceny některých bytů oproti Prostějovu vyšší. Panelové byty 1+1 se pronajímají od 5000 – 6500 Kč.

 

Pronájem bytu 3+1 však lze v Přerově pořídit za pouhých 4500 Kč.

 

 

Inzerci pronájmů bytů v Olomouckém kraji najdete zde:

Pronájem bytu Olomouc

Pronájem bytu Prostějov

Přerov pronájem bytu

 

 

Datum publikace: 16.5.2012


Více článků z kategorie Poradna

Více článků z kategorie PoradnaKontakt: info@pronajem-bytu.com

Hledej: v obci:

 

Pronájem bytu