Pokud chcete i něco jiného než pronájem bytu, např, byt na prodej pak navštivte reality.name nebo bez placení provize na bezrealitky na službě vlastnici.cz.Pronájem bytů v Českých Budějovicích

 

Díky ekonomické krizi se i v Českých Budějovicích pohybuje na trhu dostatek zájemců o bydlení v pronájmu. Současně v posledních letech vzrostl počet těch, kteří investují do nemovitostí, tedy těch, kteří byt kupují za účelem dalšího pronajímání. Trh s byty k pronájmu v Českých Budějovicích se tak v současné době vyznačuje stagnací cen.

 

V roce 2011 bylo dokončeno 367 nových bytů, což představuje objem o 100% vyšší oproti roku 2010. Nadto byla zahájena výstavba dalších 627 bytů.

Objem bytů nabízených k pronájmu je tak největší za několik posledních let. Do budoucna lze z tohoto důvodu očekávat, spíše než pokračující stagnaci,  pokles tržních cen pronájmů.

 

V současné době je mezi poptávajícími zájem především o menší byty, tedy garsonky, byty 1+1 a 2+1 o velikosti do 50 m?, což je celorepublikový trend, který platí i pro České Budějovice. Velké byty 3+1 nebo byty větší než 100 m? se pronajímají obtížně.

Výši ceny udává především lokalita, ve které se byt nachází. Dále to, zda se jedná o byt v cihlovém či panelovém domě a velikost bytu. 

Rozpětí cen za pronájmy stejných typů bytů je velmi široké, od 65 – 140 Kč/ m?. V běžné lokalitě se průměrná cena za byt první kategorie pohybuje od 70 – 75 Kč/ m? (bez energií a poplatků za služby). V centru jsou ceny vyšší, kolem 120 Kč/ m?.

Pro konkrétní představu, cihlové byty v centru, o velikosti 2+1 (cca 50 m?), se pronajímají za 6500 – 7000 Kč. Tržní cena stejně velkého panelového bytu na sídlišti se pohybuje kolem 5500 Kč.  

Pro byty (první kategorie) s regulovaným nájemným byla pro tento rok stanovena cena 66 Kč/ m?.

V ostatních městech, ve kterých už regulace nájemného skončila, se tržní ceny pronajímaných bytů pohybují okolo 55 Kč/ m?.

Inzerci pronájmů bytů v Českých Budějovicích najdete zde: Pronájem bytu České Budějovice

 

 

Datum publikace: 16.5.2012


Více článků z kategorie Poradna

Více článků z kategorie PoradnaKontakt: info@pronajem-bytu.com

Hledej: v obci:

 

Pronájem bytu