Pokud chcete i něco jiného než pronájem bytu, např, byt na prodej pak navštivte reality.name nebo bez placení provize na bezrealitky na službě vlastnici.cz.Pronájem bytů v Brně a dalších městech jihomoravského kraje

 

 

Brno je typickým studentským městem, s velkým množstvím středních a vysokých škol, díky čemuž je zde poptávka po pronájmech bytů relativně vysoká a stabilní. Právě proto, že velkou část pronajímaných bytů využívají studenti, ceny za pronájmy jsou v období od srpna do října oproti jiným měsícům v roce vyšší o 500 – 1000 Kč.  

 

Garsonky na okraji města se pronajímají od 5000 Kč (bez poplatků). V širším centru města jsou asi o 1000 Kč dražší. Vyšší cenu mají také byty v novostavbách a cihlových domech. U takových bytů, zvláště pokud jsou v atraktivní lokalitě, se cena může pohybovat v rozmezí 180 – 200 Kč/ m?

 

Průměrné ceny za pronájmy bytů velikosti 1+1 se pohybují od 6000 do 8000 Kč.

 

Pronájem v cihlovém bytě velikosti 2+1, v širším centru, se dá pořídit od 9000 Kč. Směrem blíže samotnému centru ceny rostou, směrem od centra klesají.

 

Byty 3+1 jsou poptávány zpravidla skupinami studentů, páry mají zájem spíše o 2+1, protože ve větších bytech bývají vyšší náklady za služby. Pokud se majiteli nepodaří byt 3+1 pronajmout studentům na podzim, většinou mu pak tedy nezbude, než byt pronajímat za cenu bytů 2+1.

 

Ceny nezařízených bytů v cihlových domech, které se nachází v širším centru města, se drží na 120 Kč /m?.

 

Nicméně z dlouhodobého pohledu lze konstatovat, že ceny za pronájmy postupně klesají. Důvodem je zvyšující se nabídka, menší počet studentů a horší finanční situace rodin.

 

Ani Brno a další města jihomoravského kraje nebyly v průběhu posledních let ušetřeny poklesu cen za pronájmy. Zatímco v r. 2008 mohl majitel třípokojového bytu za pronájem inkasovat i 125 Kč/ m?, v současné době se stejné byty pronajímají za 115 – 120 Kč/ m?.

 

Pokud chce vlastník pronajmout byt rychle a chce si udržet nájemníky dlouhodobě, pak zpravidla musí např. byt o velikosti 2+1 pronajímat za cenu do 10 tis. korun, včetně poplatků. 

 

 

Inzerci pronájmů bytů najdete zde:

Pronájem bytu Brno.

 

 

Pronájmy mimo Brno

 

Také v ostatních městech jihomoravského kraje ceny pronájmu klesly.

 

Výjimkou je Znojmo, které vykazuje v oblasti pronájmů stabilitu.

 

Největší pokles cen jsme zaznamenaly u pronájmů bytů v Hodoníně a Břeclavi, kde se cena za metr čtvereční pohybuje kolem 80 Kč.

 

V Kuřimi se ceny udržely, a to na cenové hladině 100 – 115 Kč/ m?, ale s tím, že byty zůstávají v nabídce dlouhodobě a je problém pro ně sehnat zájemce. Stejná cenová hladina, jako pro Kuřim,  platí i pro pronájmy v Tišnově a Blansku. Také v Hustopečích se za pronájmy platí stejná cena, avšak s tím, že zájem o pronájmy v této obci je stabilní díky dobrému dopravnímu spojení s dálnicí.

 

Ve Vyškově, Ivančicích a Boskovicích jsou ceny pronájmů v rozmezí 90 – 100 Kč/ m?.

 

Nejlevnější pronájmy jsou na Znojemsku, Břeclavsku a směrem na Prostějov.

 

 

Datum publikace: 16.5.2012


Více článků z kategorie Poradna

Více článků z kategorie PoradnaKontakt: info@pronajem-bytu.com

Hledej: v obci:

 

Pronájem bytu